TULEVAT TAPAHTUMAT

                 _________________________

2020


07.02. Jore Marjaranta
08.02. Marita Taavitsainen
14.02. Uniikki
15.02. Tumppi Varonen & Problems?
21.02. Aikakone
22.02. Joku Paikallinen Bändi
28.02. Kotiteollisuus
29.02. Yölintu

06.03. Pääesiintyjät
07.03. Bablo
13.03. Erin
14.03. Miljoonasade
20.03. Markku Ketola
21.03. Antti Ketonen
27.03. Olli Herman & Rock n Roll Sensation
28.03. Maarit & Sami Hurmerinta

03.04. Waltari
04.04. Tommi Läntinen & Band
09.04. Movetron
10.04. Kaija Kärkinen & Ile Kallio
11.04. Charles Plogman & Rosette
17.04. Mikko Alatalo
18.04. Jesse Kaikuranta
24.04. Janne Tulkki & Tulinen Sydän
25.04. Sami Saari & Jazzpojat
30.04. Eini

15.05. A. Aallon Rytmiorkesteri

28.08. Peer Günt

05.09. CatCat

17.10. Melrose












Lipun hinta sisältää narikkamaksun.

Yökerho on avoinna pe-la 24-04 

(OHJELMAILTOINA 23-04, showtime noin klo 24.
Tanssi-iltoina 22.00 ja showtime n. 23.00.)

Esiintymislava sijaitsee ravintolan toisessa kerroksessa eikä hissiä ole käytettävissä.

Liikuntarajotteisilla henkilöillä tulee olla riittävästi avustajia mukanaan päästäkseen kulkemaan portaissa.

Menneet tapahtumat

2020

01.02.  Jukka Poika
31.01.    Dingo
25.01.   Good Luck Charm
24.01.    Uniklubi
18.01.     Ville Liimatainen & Ajomiehet
11.01.       Martti Servo & Napander

2019

31.12.         Tepa Lukkarinen & DeSoto
28.12.        Virve Rosti & Loyals
27.12.         Jarkko Honkanen & Taiga
14.12.         Meiju Suvas
07.11.         Johanna Tukiainen
30.11.         Rossipohja
23.11.          Janne Tulkki & Tulinen sydän
22.11.          Reilut Reiskat
16.11.           Jamekset
15.11.           Silvennoinen & Hela
26.10.         Taiteiden Yö: Pelle Miljoona
19.10.          T.T. Purontaka
28.9.           N.A.M. (Nicky Rothen)
21.9.            Frederik
31.8.            Ville Liimatainen & Ajomiehet
26.1             Rojal
23.2.           Jettiset
9.3.             Matti Vrtasalo Band
23.3.           Fortissimo plays Hurriganes
6.4.             Kake Randelin
20.4.          James Brown & Hetfields
30.4.          Rossipohja
4.5.            Trio Ässät
31.5.           Paperitähdet Acoustic
1.6.             Freezer

2018

31.12             Arwid W & Arabiankuu
15.12             Good Stuff
8.12               Bull by the Horns
1.12               Rossipohja
24.11             Trio Ässät
3.11               The Meänland
20.9               The Steels
29.9               Mr-X
22.9               Superior Saints
8.9                 Pääesiintyjä
25.8               Erkki Huru Band
2.6                 James Brown & Hetfields
19.5               TT Purontaka
30.4               Fortissimo plays Hurriganes
21.4               Iggyn Bileet
14.4               Trio Ässät
31.3               De Soto
2.3                 Easy Street Band
24.2               Good Stuff

2017

31.12             Fortissimo Plays Hurriganes
5.12               Fresh X
2.12               Fresh X
25.11             Risto Määttä yhtyeineen
28.10             Icicles&Popcicles
14.10             Jenny & The Jarnos
7.10               Trio Ässät
29.9               Playa
16.9               TT Purontaka
3.6                 Joku Paikallinen Bändi
20.5               Rojal
30.4               Slap Betty + Damian Cullen Band
15.4               Grooving High Allstars
14.4               Free Heart + Nevertrain
1.4                 Keltainen Sukellusvene
4.3                 De Soto
25.2               Kotipelto&Liimatainen

2016

29.10             Yeti
15.10             Free Ride
8.10              Trio Ässät
23.9              WhatEverBand
17.9               Kake Randelin
3.9               8 Feet under
4.6                Rojal
14.5              61 Beast
30.4              Freezer
16.4              Trio Ässät
25.3              Kotipelto&Liimatainen
6.2                Slap Betty!

2015

11.12            Joku Paikallinen Bändi
20.11            Waltari
14.11            De Soto
30.10            Cat Cat
16.10            Boreal Grin
10.10            The Grammers
 3.10             Mira Sunnari
18.9              Jenny Jackson & The Jarnos
12.9              Isäntä Meidän
11.9              Paperitähdet
29.8              Nine Lives
14.8              Mark Harman & Hotrod Rhythm Boys

6.6                RockFrisbee 2015 Palkintogaala
5.6                RockFrisbee Starttiklubi
30.5              Freezer
16.5              Henry & The Hellhoundmen
9.5                Justice
8.5                Silent Threnody
2.5                Iiris
30.4              Grooving High Allstars
25.4              Pesäpirkkojen Gaalailta
4.4                Kotipelto&Liimatainen
3.4                Duo Gotham
2.4                Flesh Roxon
21.3              Mimmirock
27-28.2        Gösta 2 - Leevi & the Leavings tribuutti
21.2             Osmo's Cosmos

2014

6.12              Duo Gotham
29.11            Olli O & Mighty Shitty
15.11              Fresh X
1.11                The Cojones
25.10           Paperitähdet
4.10              Mark Harman & Hot Rod Rythm Boys
20.9            Trio Ässät - Ramonan Sekohaku
6.9              Good Luck Charm
15.8             Kotipelto&Liimatainen
7.6              RockFrisbeen jatkobileet
6.6              Mika Kurkela
28.5            Paperitähdet
30.4           Grooving High Allstars
19.4            Lasse Jauhola Orchestra
21.3          Eini & Boogie    
22.3           Rockabilly Queen Jenny Jackson (swe)
29.3           MimmiRock
1.3               Fresh X
28.8           8 Feet Under

2013

20.12 Jenny Jackson
5.12 8 feet under
16.11 Ässät
29.11 The Grammers + Lele's Rock n Roll Circus
9.11 Sira Moksi
2.11 Halavatun Papat
1.11 Rockwill
26.10 Kake Randelin
25.10 Christa Huikko Band
5.10 Playa
14.9 Kotipelto & Liimatainen
7.9 Hanna Pakarinen
31.8  Nicepappi
1.6    Anza Mertaranta Allstars
26.4 Slap Betty!  w/ Madhatter
20.4 Turo's Hevi Gee
12.4 Joku Paikallinen Bändi
30.3 De Soto
16.3 Paperitähdet feat. Mikko Alatalo
15.3 Tapani Kansa
8.3 Eini & Boogie
23.2 Jussi Hakulinen
16.2 Mariska & Pahat Sudet
1.2 Jani Jalkanen

2012
 27.1 Puolikuu
  9.3 Suvi Teräsniska
16.3 Playa
 31.3 Freud Marx Engels&Jung
  8.4 Frederik
21.4 Hausmylly
26.5 Fresh X & Sharp Crone
15.6 Taikakuu
27.7 Freud Marx Engels & Jung
10.8 Matti Nykänen
18.8 Joku Paikallinen Bändi
25.8 The Twinshot
31.8 Janne Hurme
15.9 Kake Randelin
21.9 Playa
28.9 Heme a:shakers